rezervasyonhatti.com
phone

+90 444 51 36

Dalaman Otelleri

Rafting tutkunlarının merkezi Dalaman, üç tarafı yemyeşil dağ, bir tarafı Türkiye’nin en verimli ovalarından biri olan Dalaman bu özelliklerinden ziyade Dalaman Çayında rafting yapılması ve güzel koyları ile tanınıyor, Dalaman Akdeniz ve Ege bölgesini ayıran Dalaman Çayı’nın doğusunda ve çayın açtığı delta içinde yer alır. Mavi ve yeşilin bir arada olduğu ilçede çiçek açma döneminde narenciye bahçeleri içinde yürüyüş yapmak hem gözlerimiz hem de koku duyumuz için bir şölen gibidir. Tarihi antik kentlerin, koyların ve kaplıcaların olması nedeniyle Dalaman Otelleri 4 mevsim misafirlerini ağırlamaktadır.

Dalaman Otelleri ve Gezi Rehberi

Dalaman Otelleri

Dalaman ulaşımı kolay turistik ilçelerimizden biridir. İlçeye yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunan Dalaman Havaalanı sayesinde uçakla gelebileceğiniz gibi otobüs ya da kendi aracınızla karayolunu da tercih edebilirsiniz. 12 ay turizme açık olduğu için Dalaman otelleri fiyatları çevreye göre daha düşük olabilmektedir.

Zamanında Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa Dalaman’da bulunan çiftliğine gitmek için hem karadan hem denizden ulaşımı olan çam ve zeytin ağaçları arasındaki Sarsala Koyu’na iskele ve depo yaptırmış. Günümüzde de bu koy tekne turları ve yatların uğrak yeridir.

Dünyada tren geçmeyen tek tren istasyonunun Dalaman’da olduğunu biliyor muydunuz? Abbas Himi Paşa iskele ve depo yaptırdığı dönemde 1905 yılında Fransızlara 2 bina siparişi vermiş. Mısır’a tren istasyonu, Dalaman’a av köşkü yapılacaktır. Fakat Fransızlar siparişleri karıştırır ve tam tersini yapar. Dalaman’da bulunan tren istasyonunun Fransız mimarisi izleri taşıdığını görebilirsiniz. Dalaman Merkez Otellerinde kalıyorsanız şehir merkezine yürüme mesafesinde olursunuz. İlçe merkezinde alış veriş yapabilir, yerel yemekler yapan restaurantlarda yemek yiyebilir, güler yüzlü halkıyla samimi sohbetler edebilirsiniz.

Dalaman’a geldiğinizde Dalaman Çayı’nı görmeden dönmeyin. Dalaman Çayı en zorlu rafting parkurlarından biridir. Profesyonel raftingcilerin eşliğinde can yeleğinizi ve kaskınızı takıp bota atlarsınız ve çılgın çayın akışına kendinizi bırakırsınız. Çay 2 tarafı yemyeşil dik yamaçların arasından akıp giderken heyecanlı bir deneyim yaşayabilirsiniz. “Ben bu kadar adrenaline gelemem” diyorsanız kendiniz yapmasanız bile yapanları izlemenin de çok keyifli olacağını söyleyebiliriz. Sporcular rafting yaparken siz kıyıda bulunan restaurantlarda taze balık yiyebilir, mis gibi havada çayınızı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. 

Dalaman’da tekne turuna çıktığınızda birbirinden güzel koylarda yüzmenin tadına varacaksınız. Kinle Koyu 2 dağ arasına yerleşmiş en uzun ve yerleşim olmayan koylardan biridir. Yeşil ve mavinin gözlerinizi dinlendirdiğini fark edeceksiniz. Sarsala Koyu karadan da ulaşımı olan 2 koydan beridir. Çam ve zeytin ağaçlarının gölgesinde dinlenebilir berrak denizinde yüzebilirsiniz.

Hamam Koyu’nda eskiden şifalı su olduğu için Kleopatra’nın buraya geldiği ve buraya bir hamam yaptığı söylenmektedir. Koyu mavi suları ile her görenin beğenisini almaktadır. Ünlü şair ve ressamımız Bedri Rahmi Eyüboğlu 1974 yılında mavi tur sırasında gelmiş ve koyda bulunan su kaynağının yanındaki taşa balık resmi çizmiş. Bu resimden dolayı bu koya Bedri Rahmi Koyu denilmektedir.

Gömül Koyu dağların arasına saklanmış bir cennet koydur. Etrafı neredeyse tamamen dağlarla çevrili olduğu için sakin suyu pırıl pırıldır. Tekne ve yatların uğrak yeridir. 

Doğayla iç içe bir tatil yaparken konakladığınız mekanın da buna uygun olmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda yeşil bahçelerin içinde çoğu taş ev olan Dalaman Butik Otelleri tercih edebilirsiniz. Samimi ve romantik ortamı, kahvaltı dahil ve güler yüzlü hizmeti ile fiyat olarak da her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilirsiniz.

Ayrıca bu otellerin hayvan dostu olduğunu söylersek can dostunuzla tatile gelebilmekten dolayı mutlu olabilirsiniz, Dalaman’a geldiğinizde Dalaman’ın pek çok yerinden çıkan şifalı sularından da yararlanabilirsiniz. İlçenin hemen yakınında bulunan kaplıcanın suyunun pek çok hastalığa iyi geldiği söylenmektedir ve 4 mevsim girilebilir durumdadır. Göcek Dalaman Otelleri’nde kalıp şifalı sulardan yararlanabilirsiniz.

Kayadibi yamaçlarına Likya döneminde kurulan Kral Mezarları ve antik Karia kenti Kalyanda’nın kalıntılarını görebilirsiniz. Kalyanda dan günümüze fazla bir şey kalmasa da manzarası çok güzel olması açısından gitmeye değer olduğunu düşünüyoruz.

Dalaman havaalanı olmasından dolayı pek çok tatil ilçesine gitmek için ilk durak konumundadır. Örneğin uçaktan indikten sonra servislerle ya da araç kiralayarak Marmaris’e geçebilirsiniz. Antik şehirleri gezmek, sakin, huzurlu bir tatil geçirmek ya da yılın her döneminde düzenlenen çeşitli festivallere katılmak isterseniz Marmaris otelleri size pek çok seçenek sunacaktır. İyi tatiller diliyoruz.