rezervasyonhatti.com
phone

+90 444 51 36

Kayak Otelleri

Kış tatilinin vazgeçilmezi olan kayak tatili ülkemizin coğrafyası gereği hemen hemen her bölgesinde yapılma ihtimali bulunan en popüler tatillerden bir tanesidir. Hem yeni başlayanlar hemde profesyonel olan misafirlerimiz kayak tatilinde inanılmaz zevk alacağına eminiz. Kayak sezonu genellikle aralık ayında kar kalınlığı yaklaşık 40 santimetre olduğunda başlayarak yine kar kalınlığına bağlı olarak mart ayına kadar sürmektedir, eğer sizde beyazın doğa ile bütünleştiği Kayak Otelleri’nde o soğuklarda sıcacık bir tatil yapmak istiyorsanız tercihiniz bundan yana kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Uludağ bölgesindeki en iyi kayak otelleri hangileri?

En İyi Kayak Otelleri denilince akıla gelen ilk yer şüphesiz Uludağ.Kışın çok yağış alması, doğayla iç içe olması aynı zamanda kayakla ilgili çok fazla alternatifin bulunmasıyla en çok tercih edilen oteller bu bölgede bulunmakta.Uludağ’ın en hareketli zamanları ise festivallerin olduğu zamanlardır. Bu zamanlarda yer bulmanız biraz zor olabilir. Genellikle ocak ayının sonunda başlayarak şubat sonuna kadar devam eden festivallere ilgi oldukça fazla. Uludağ’a giden misafirlerimiz Bursa’nın da muhteşem tarihini ve gezilecek çok yer olmasından dolayı buraları keşfetmesini tavsiye ederiz.Grand Yazıcı Uludağ, Kaya Uludağ, Bof Hotels Uludağ en popüler Uludağ otellerindendir.

Palandöken bölgesindeki en iyi kayak otelleri hangileri?

Bir diğer popüler yer olan Palandöken ise özellikle Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yaptıktan sonra Dünya’nın gözde kış sporları bölgelerinden biri haline gelmiştir. Yüksek rakımı ve kayak pistlerindeki alternatifleriyle uygun kayak tatili imkanını sağlamaktadır.Dedeman Palandöken Ski Lodge, Sway Hotels Palandöken, Palan Otel en iyi Palandöken otellerindendir.

Bolu 'da ki en iyi kayak otelleri hangileri?

Bolu üç farklı kayak merkezi bulunmasıyla ülkemizde kayak turizminde çok önemli bir konuma sahiptir. Özellikle Kartalkaya bu konuda yoğun bir talep görmektedir. Bolu’da bulunan Abant Gölü ve diğer göllerde burayı tercih etmenizde önemli bir etken olacaktır.Kaya Palazzo Ski Mountain Resort, Dorukkaya Ski Mountain Resort, Grand Kartal Hotel en iyi Bolu otellerindendir.

Kayak Otelleri ve Gezi Rehberi

Kayak Otelleri Otelleri

Kayak tatilleri denilince akla bol bol spor ve eğlence gelmektedir. Ama aynı zamanda kar keyfi yapmak, doğada fotoğraf çekmek isteyen misafirlerimiz içinde muhteşem manzarası ve doğasıyla ayrı bir haz verebilir. Ama misafirlerimizin çoğunluğu bu otellere kayak sporu yapmak için gelmektedir.

Otellerin kendi pistlerinde ister profesyonel olun ister amatör kayak yapmanız mümkün, kayak kıyafeti ve ekipmanı olmayan misafirlerimiz endişelenmeyin bu oteller sizi de düşünmekte. Otellerden veya otellerin civarında bulunan kıyafet ve ekipman mağazalarından ister kiralayabilir isterseniz de satın alabilirsiniz.

Bazı Kayak otelleri ise bu ekipman ve kıyafetleri ücretsiz karşılamakta otelinizi seçerken bunu dikkate almanızda fayda var. Eğer kayağa ilk defa başlıyorsanız yada amatörseniz bu konuda da size yardımcı oluyorlar, profesyonel bir ekip ister kayak ister snowboard tecrübelerini size aktararak öğrenmenize yardımcı olacaklardır.

Kayak yapmak için yada keyif için kullanılan telesiyej ve teleferik gibi kolaylıklar sizi rahat bir tatil yapmanızda faydalı olacaktır. Telesiyej ile zirveye çıkıp ister kayarak ister tekrar telesiyej ile tekrar aşağıya inebilirsiniz. Zirveye çıkmışken sıcak bir şeyler içmeyi unutmayın. Kayaktan başka alternatif bir spor arayan misafirlerimiz için big foot, ATV safari, kar motosikleti, kızak ve buz pateni yapabilirler.

Bu sporlarında muhteşem zevk ve keyfini yaşamanızı tavsiye ederiz, yaptığınız sporlardan sonra güzel bir yemeğin ardından şömine başında sıcak bir şeyler içip günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Eğlenmeye devam etmek isteyen misafirlerimiz ise gece eğlence mekanlarında güvenle eğlenebilir. 

Fiyat konusunda bölgelerin ve otellerin popülerliğine, hizmetlerine göre fiyat farklılıkları görülmektedir, ayrıca Kayak otelleri fiyatları farklılık nedenleri ise konaklama seçenekleri, pist kullanımı, ulaşım önemli etkenlerdir.

Ucuz Kayak Tatili arayan misafirlerimiz için kalacakları otele ödeyecekleri bedelde bu hizmetin olup olmadığını kontrol etmekte fayda var. Ayrıca daha uygun kayak tatili yapmak isteyen misafirler festivallerin ve herhangi bir tatilin olmadığı zaman tercih etmesi kolaylık sağlayabilir. Eğer böyle bir yer arıyorsanız ve çok fazla kalabalıktan hoşlanmıyorsanız Ilgaz Kayak Otelleri’ni tercih edebilirsiniz.

Karadeniz’in muhteşem manzarası ve bitki örtüsüyle doğayla iç içe bir kayak tatiline kim hayır diyebilir? Ilgaz kayak merkezine ulaşım da çok rahat olmakta, ister kendi aracınızla istersenizde havaalanı transferleriyle çok rahat ulaşabilirsiniz, alternatif olarak Kayak Otelleri Bolu tercih edilebilir.

Bolu üç farklı kayak merkezi bulunmasıyla ülkemizde kayak turizminde çok önemli bir konuma sahiptir. Özellikle Kartalkaya bu konuda yoğun bir talep görmektedir. Bolu’da bulunan Abant Gölü ve diğer göllerde burayı tercih etmenizde önemli bir etken olacaktır.

Muhafazakar misafirlerimiz için Alkolsüz Kayak Otelleri neredeyse bütün bölgelerde bulunmakta, hem kayak yapıp hemde doğayla iç içe tatil yapmak istiyorsanız aynı zamanda dini değerlerinizdende taviz vermek istemeyen misafirlerimiz bu otelleri tercih edebilir.

En İyi Kayak Otelleri denilince akıla gelen ilk yer şüphesiz Uludağ, kışın çok yağış alması, doğayla iç içe olması aynı zamanda kayakla ilgili çok fazla alternatifin bulunmasıyla en çok tercih edilen oteller bu bölgede bulunmakta.

Bursa merkeze yaklaşık 45 km olan Uludağ’a yalnızca kara yoluyla değil teleferik ile ulaşmanız da mümkün. Arabasını dağa çıkarmak istemeyen misafirlerimiz araçlarını aşağıda bırakıp teleferikle muhteşem Bursa manzarasını izleyerek Uludağ’a ulaşabilir.

Ayrıca Uludağ’da her bütçeye göre otel bulabilirsiniz. İki bölgeye ayrılan otellerde birinci bölgedeki otellerde genelde eğlence mekanları ve kafelerde bulunmakta. Ayrıca burdaki oteller piste yakınlığıyla kolaylık sağlamaktadır. İkinci bölgedeki oteller ise daha sakin ve konaklamaya yönelik tasarlanmıştır.

Uludağ’ın en hareketli zamanları ise festivallerin olduğu zamanlardır, bu zamanlarda yer bulmanız biraz zor olabilir. Genellikle ocak ayının sonunda başlayarak şubat sonuna kadar devam eden festivallere ilgi oldukça fazla. Uludağ’a giden misafirlerimiz Bursa’nın da muhteşem tarihini ve gezilecek çok yer olmasından dolayı buraları keşfetmesini tavsiye ederiz.

Bir diğer popüler yer olan Palandöken ise özellikle Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yaptıktan sonra Dünya’nın gözde kış sporları bölgelerinden biri haline gelmiştir. Yüksek rakımı ve kayak pistlerindeki alternatifleriyle uygun kayak tatili imkanını sağlamaktadır.

Ülkemizde daha bir çok bölgede kayak tatili yapmanız mümkün, bizler başlıca bu kadar değindik. Kayak tatilinizi önceden ayırtmanız size fiyat olarak avantajlı olacaktır.

Ayrıca önemli olarak oteliniz seçerken pist ve ekipman ücretlerinin dahil olup olmadığına dikkat etmelisiniz. En uygun Kayak Otelleri fiyatlarını karşılaştırıp size uygun otelleri seçebilirsiniz. İyi tatiller.