rezervasyonhatti.com
phone

+90 444 51 36

Uludağ Otelleri

Gökkuşağı’nın Her Rengiyle ULUDAĞ Yeşil, beyaz, kırmızı, sarı, mor her mevsim farklı rengi görebileceğiniz Bursa’nın gözdesi Uludağ’a gidiyoruz. İnsanların yazın serinlemeye, kışın kayak yapmaya, dört mevsim pikniğe gittiği Uludağ’a isterseniz günü birlik gidebilir yada eşssiz romantik Uludağ Otelleri sayesinde muhteşem bir tatil yapabilirsiniz.  

Sıkça Sorulan Sorular

Uludağ Kayak Pisti yakınındaki en iyi tesisler hangileri?

Kış tatilinin en gözde sporlarından kayak ve snowboard ile tatilinizin unutulmaz anlarını yaşayabilir ve Uludağ Kayak Pisti'nin en iyi otellerinden Karinna Otel Uludağ, Bof Hotels Uludağ, Kaya Uludağ'ı tercih edebilirsiniz.

Uludağ bölgesinde en iyi romantik oteller hangileri?

Sıcacık ortamı,dekorasyon ve renklerle iç ısıtan Ağaoğlu My Mountain Hotel..

Kusursuz hizmet anlayışı ile ilerleyen,canlı müzikleriyle keyfinize keyif katan Bof Hotel Uludağ, romantik çiftlerimizin hizmetindedir.

Uludağ bölgesindeki şömineli oteller hangileri?

Otel Fahri, Grand Yazıcı Uludağ, Le Chalet Yazıcı, Çobankaya Karinna Orman Köşkleri şöminenin keyfini tadabileceğiniz otellerdendir.

Uludağ bölgesinde spa hizmeti sunan oteller hangileri?

Karinna Otel Uludağ, Bof Hotel Uludağ, Kaya Uludağ spa olanaklarını kullanabileceğiniz ve misafirler tarafından iyi yorumlar alan otellerdendir.

Uludağ bölgesinde güzel manzaraya sahip oteller hangileri?

Doğa ile iç içe bulunan, yılın her mevsimi açık ve müthiş doğa manzarasına sahip Uludağ Orman Köşkleri..

Gököz Göleti ve Uludağ'ı birleştiren manzarası ile misafirlerini ağırlayan Gököz Natural Park.. 

Bu iki doğa harikası oteli tercih edebilirsiniz.

Uludağ bölgesinde aileler için uygun oteller hangileri?

Bölgedeki bir çok otel ailelerin konaklayabileceği konfordadır. Le Chalet Yazıcı, Erta Soyak Hotel, Hotel Monte Baia, Alkoçlar Uludağ Hotel aile otellerine örnek gösterilebilir.

Uludağ Otelleri ve Gezi Rehberi

Uludağ Otelleri

Tatilinizi kültür turu olarak planladıysanız Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olan, evliyalar şehri olarak anılan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası’na alınan Bursa tercih listesinde ilk sıraları alır. Eğer birkaç gününüzü ayıracaksanız kültür geziniz için Bursa Otelleri tercih edilebilir. Ancak kültür yanında doğal güzelliklerini de görmeniz açısından Uludağ’a da zaman ayırmanızı öneriyoruz. 

Uludağ’a gitmek için özel aracınızın dışında belediye otobüslerini kullanabilir, taksi tutabilir ya da Tophane mevkiinden de dolmuşa binebilirsiniz. Manzara seyredeyim heyecan olsun doğrudan tepeye çıkayım oteller bölgesine direkt ulaşayım derseniz teleferikle de gidebilirsiniz.. Teleferik aynı adla anılan bir semttedir, oraya da belediye otobüsüyle gidilebilir. 

Dağ yolunda 600 yaşından büyük devasa İnkaya Çınarı bulunur. Çınarın etrafında çay bahçelerinde gözleme, çay, kahve molası verebilirsiniz. Dağa çıkarken yol boyunca da köylüler kendi ürünleri satar. Yine yol boyunca Bursa manzarasına karşı mola verilecek birçok mekan mevcuttur. Yazın efil efil  olması nedeniyle çok dolu olur. Özellikle Bakacak Tepesinden Bursa manzarası meşhurdur.

Dağ yolu inanılmaz güzel oluyor. Ağaçlarda ve çeşit çeşit bitkilerde kırmızının yeşilin sarının her tonunu görebilirsiniz. Fotoğraf çekimi için ideal manzaralar yakalayabilirsiniz. Uludağ’da tam tepeye çıkmadan teleferiğin birinci durağı olan Sarı Alan Mevkii bir yayla ve piknik alanıdır. Milli parklar bünyesinde hizmet verir.

Daha dağın tepesine çıkmadan bu kadar güzellik varsa herşey dahil Uludağ kayak otelleri fiyatları yüksektir diyebilirsiniz. Mevsimine göre farklılık gösterebiliyorlar, bunun yanında Uludağ tatil evleri gibi farklı seçenekler ve farklı fiyatlar görebilirsiniz. Uludağ otelleri içinde çok lüks olanlar da orta halli daha hesaplı olanlar da bulunuyor. Termal tercih ederseniz Çekirge semtinden dağ yoluna çıkarken termal otellerde de konaklayabilirsiniz.

Yolumuza devam ediyoruz. Kirazlıyayla Köyü var önümüzde. Bu köyün suyu, kirazı ve çileği ünlüdür. İnsanlar buraya bidonlarla su almaya gelir. Uludağ’da mutlaka ekmek arası sucuk ve köfte yapılır. Temiz havada iştahla yiyeceğinizden şüpheniz olmasın, asıl hedefimiz olan Uludağ Kayak Otelleri bölgesi 2 bölgeye ayrılıyor. 2. Bölge daha zorlu pistlerden oluştuğu için kayakta ustalaşmış ya da profesyonel kayakçılar tarafından daha çok tercih ediliyor.

Her iki bölgede de kayak ve snowboard için pistler bulunuyor. Bursa Uludağ Oteller bölgesinden lifle çıkılıyor pistlere. Hemen otelden çıkıyorsunuz life biniyorsunuz sonra hoop aşağı kayıyorsunuz. Kışın otellerin düzenlediği gece eğlenceleri de çok keyifli oluyor.

Uludağ’ın  en güzel tarafı hangi mevsim olursa olsun sabah kalkıp mis gibi dağ havasını içinize çekmek, aldığınız bol oksijen ile vücudunuzun kendini yenilemesini sağlamaktır. Kaldığınız süre boyunca mevsimine göre ATV ya da kar motorları ile dağın keyfini çıkarmayı da unutmayın.

Uludağ sadece kar ve kayak merkezi gibi düşünülüyor. Ancak gördüğünüz gibi gezilecek o kadar yer var ki. Bahar aylarında giderseniz 7 gölden oluşan Sirk Gölleri’ni görün. Kara, Aynalı, Kilimli, Koğuk Dere, Heybeli, Buzlu, Çayır Dere gölleri yazın kuruduğu için bahar aylarını kaçırmayın. Bunların dışında Çobankaya Yaylası, Aras Şelalesi ve Softboğan Şelalesi Uludağ’ın görülmesi gereken diğer doğal güzellikleri diyebiliriz.

Tüm bunların hepsi harika ancak zamanım az ve arkadaşlarımla birlikte kalmak istiyorum diyorsanız Uludağ şömineli dağ evi günlük kiralık seçeneği ile ihtiyacınızı karşılayacaktır. Doğa ve kayak severler için bir cennet olan Uludağ tüm renkleriyle sizleri bekliyor. İyi tatiller diliyoruz.