,
rezervasyonhatti.com
phone

+90 444 51 36

Aydın Otelleri

Efeler Diyarı AYDIN, Kollarını iki yana açmış müziğin ağır ritmine ayak uyduran, yere diz vuran bir efeyi izlemek hikayesini de biliyorsanız keyif verir insana. Zeybek halkı koruyan cesur adamın simgesidir, zeybek oyunu da bir kahramanlık ve cesaret gösterisidir. Tarihi 16. yüzyıla dayanan oyun Ege Bölgesinin özellikle Aydın İli’nin simgesi olmuştur. Efeler adaletsizliğe ve haksızlığa uğradıkları için devlete başkaldıran silahlı cesur, mert insanlardır, Zenginden alıp fakire verdikleri için de halk arasında sevilmişlerdir. Milli mücadelede döneminde çok önemli yerleri olmuştur. Efeler diyarı Aydın doğal ve tarihi güzellikleri ile ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olmuş Aydın Otelleri de her zaman ilgi görmüştür. 

Aydın Otelleri ve Gezi Rehberi

Aydın Otelleri

Tarihin babası olarak bilinen 5. Yüzyılda yaşamış Yunan bilgini Heredot Aydın’ı “gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü” olarak tanımlamış. Aydın bu tanımı her yönüyle hak ediyor. Antik kentleri, plajları, kaplıcaları, milli parkları ile görülmesi gereken önemli tatil rotalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Tüm ilçelerinde gezilecek yerler olunca Aydın otelleri fiyatları gideceğiniz bölgeye göre farklılık gösterebiliyor. 17 ilçesinin her birinde farklı bir güzellik sizi bekliyor.

Aydın coğrafi konumu, verimli ovaları, denize kıyısı olması nedeniyle pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Hitit, Ion, Lidya, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu, Aydınoğulları, Menteşeoğulları ve Osmanlı İmparatorluğu’ndan izler taşımaktadır. Nysa, Priene, Dydima, Aphrodisias, Alabanda, Alinda, Gerga, Harpasa, Tralles, Milet Antik Kentleri, Magnesia ören yeri, Apollon Tapınağı  görebileceğiniz antik yerlerdir.

Karacasu  ve Söke Otantika Etnografya Müzeleri ile Yörük Ali Efe Müzesi bölge yaşantısı ve kültürünü ziyaretçilere tanıtır. İlyas Bey Külliyesi, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Cihanoğlu, Üveys Paşa, İlyas Bey, Ahmet Şemsi Paşa ve Bey Camileri Selçuklu ve Osmanlı dönemi özelliklerini yansıtır.

Aydın’da gezilecek yer çok olunca günü birlik turlar yeterli gelmeyecektir. Konaklamak için kamp yapabilir, pansiyon ya da otellerde kalabilirsiniz. Aydın otel fiyatları herşey dahil bütçenize uygun seçenekler sunmaktadır.

Aydın’da neredeyse yılın her ayı bir festival vardır, bu nedenle ne zaman giderseniz gidin ilçelerden birinde mutlaka bir etkinliğe katılabilirsiniz. Gastronomi, deve güreşi, zeytin, yöresel ürünler, kültür sanat ve edebiyat, incir, halk dansları, gençlik, bisiklet, motosiklet festivallerini sayabiliriz. Katılmak istediğiniz etkinliğe göre Aydın Merkez Otelleri’ni tercih edebilir ya da Kuşadası, Didim gibi sahil kenarındaki ilçelerine geçebilirsiniz.  

Aydın doğa severler için de harika bölgelere sahiptir, kışın flamingoların uğrak yeri olan Büyük Menderes Dalyanları, Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Çine Vadisi, içinde Pers dönemi kaya mezarlarının olduğu Arapapıştı Kanyonu, Madra ve Paşa Yaylaları, Dilek Yarımadası Milli Parkı, Zeus Mağarası görülmeye değer doğal güzelliklerdir. Trekking yapanlar için Beşparmak Dağları güzel bir parkurdur.

Aydın’a sağlık amacıyla geliyorsanız Germencik’te bulunan Alangüllü Kaplıcaları ile Kuşadası Davutlar’da bulunan Termal kaplıcalar şifa merkezleri olarak sizlere hizmet verir. Aydın’ın turistik ilçesi Kuşadası Otelleri termal, yıldızlı, resort seçenekleri ile aradığınız tatili size sunacaktır. Kuşadası’nda su sporları yanında golf oynayabilir, Avrupa’nın en büyükleri arasında yer alan su parklarında eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Önceliğiniz med cezir zamanında sular çekildiğinde yürüyerek gidilebilen Saplı Ada, Büyük Menderes Dalyanları, Milet’i görmek ve Altınkum Plajında denize girmek ise Didim Otelleri tercihiniz olmalı.

Aydın’da nereye giderseniz gidin meşhur pidesinden yemenizi, dünyaca ünlü Aydın inciri almanızı öneriyoruz. Dağlarından yağ, ovalarından bal akan Aydın keyifli bir tatil için sizi bekliyor. İyi tatiller diliyoruz.